jelentése:
- nagyon vágyik rá
- szeretné magának megkaparintani
- ritkán arra is mondták, hogy feni a fogát valakire, szeretne rajta bosszút állni (ezért feni az illető valakire és ettől fáj)
A fogfájás ősidők óta az egyik legkellemetlenebb fájdalma az embernek, ezért próbáltak is rá magyarázatot találni és orvosolni válogatott bolondságookkal. a foghoz kötődött az evés és a harapás. Kell az illetőnek valami finomság, azt szeretné megszerezni, megragadni (vagy a haragosát). "Arra fáj a foga." Ha azt megkapná, akkor már nem fájna. Persze ez csak tréfa, amivel a fogfájás tehetetlenségét próbálták kicsit elűzni.
"Nem fájlalja már a fogát" = "Nem fáj többé a foga" = meghalt
Mondták úgy is, hogy:
Vásik rá a foga













