jelentése:
- a tiszta szívű ember nem torolja meg a sértést
- a jó ember még a sérelmeket is jótettekkel viszonozza
A mondást Jézusnak tulajdonítják, ami nem is csoda, hiszen nem természetes emberi viselkedésre buzdít, hanem jókeresztényi szeretettel arra, hogy ajándékozzuk meg élelemmel az ellenségünket, aki az életünkre tör. Azonban a mondás nem szerepel a Bibliában. Esetleg még egy paródia is lehet. Ha nem az, akkor az egyik legrosszabb harci stratégiát ajánlja.
Mindenkinek lelke rajta, én mindenesetre a problémák megbeszélésének híve vagyok.













