jelentése:
- csak úgy érez az ember elégedettséget a nap végén, ha tudja, hogy mindent elvégzett, amit akart
- a jól eső pihenést csak munkával érdemelhetjük ki
A régi ember még tudta, hogy a boldogságot (elégedettséget) azzal éri el, ha tudja, hogy minden nap elvégezte azt a feladatot, amit elvárt magától, vagy elérte azt a célt, amit maga elé kitűzött. Nem a pénzért dolgozott, hanem azért, hogy érezze, hogy helye van a világban és megérdemli, hogy éljen. Kötelességtudatból és életszeretetből munkálkodott.
Idevágó szép szállóige Bethlen Gábortól:
Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet













