jelentése:
- saját érdekei ellen cselekszik
- saját magának szerez bajt
Nem egyszerű saját magunk alatt vágni a fát, de azért megoldható. Az ilyen eset nagy pofára eséssel ér véget.
Olyankor hangzik el a szólás, amikor az illető nem hajlandó tudomást venni róla, hogy maga ellen cselekszik egy adott dologgal.
Tanárok szeretik hangoztatni akkor, ha többször nem írunk házifeladatot és ezzel a rosszabb év végi jegyet kockáztatjuk.
"Vágja valaki alatt a a fát" = kárt okoz neki, áskálódik ellene













