jelentése:
- mindenkinek joga van úgy intézkedni a maga hatáskörében, ahogy éppen tetszik neki
- (a kis hatalmú ember igyekszik a maga területén fölényeskedni)
A közmondás kissé lenézős, de nem annyira a hivatalnokot nézi le, mint inkább a hivatali munkát, a hivatalt.
Másik szemétdombos szólásunk is a fölényeskedéshez köthető:
"Csak a szeméten vitéz, mint a kakas" = csak hencegni tud, de ha baj van, nem állja meg a helyét













