régen arra mondták, hogy "napnyugati kereskedő", aki napnyugta után indult el munkába, tehát lopni ment
a napnyugati kereskedő tolvajt jelent
Kár, hogy kikopott a nyelvből ez a kifejezés, hiszen ma is megállná a helyét. Aki éjjel kereskedik, nem jó szándékú ember.













