jelentése:
- nagyobb erőre vall az indulatok féken tartása, mint a düh szabadjára eresztése
- nemesebb dolog a bántást elszenvedni, mint mást bántani
A közmondás arról szól, hogy elkeseredésünkben könnyen reagálhatunk dühből, indulatból és ezt visszafogni sokkal nagyobb erőre, lelkierőre vall, mint ráereszteni a másikra.













