SZÓLÁS éS KÖZMONDÁS témák:


Bibliai Kifejezések Közmondások Rímelő Szállóigék Szóláscsoportok Szólások Tréfás

 


IRODALOM SZÓLÁS és KÖZMONDÁS PSZICHO ZENE FILM ÉLETMÓD MAGYARSÁG és TÖRTÉNELEM

 

Népszerű szerzőink:


cinegefantomHunorJób GedeonLáron Ádámmikkamakkavörös ördögnagyöregNapHoldNév nélkülpszichopatiszegény legényHoffer Botondszemfüles
JÁTÉK! Bölcsek Kavicsa
SZÓLÁS és KÖZMONDÁS / Szólások

Miről szól a "Nem lehet az ember fából" közmondás?
0 1 Tetszik ez a szólás?  

Megtekintés 552

Cinege


jelentése:
- nem tagadhatja meg magától az ember az élet örömeit
- a természet rendje, hogy a férfiember nem érzéketlen a női nem iránt
- (ritkán arra is mondják, hogy) van bennünk részvét és segíteni akarás, ha bajban van a másik

A fa régen bőséggel rendelkezésre állt mindenhol, értéktelen anyagnak számított. Szólásainkban is ezt fejezte ki pl. fűzfapoéta = tehetségtelen költő, fatökű = nem férfias, erőtlen, rossz kiállású férfi, stb.
A "nem lehet az ember fából", azt jelenti nem lehet érzéketlen fatuskó (fabunkó).... az életet élni kell, az örömöket, élvezeteket meg kell találni, ha szükség van ránk, annak is örüljünk. Éljünk, érezzünk, élvezzünk.


Hasznos volt az írás?   0
0

MEGOSZTOM: FB Twitter ko-fi

Miről szól


Szerzőink Legnépszerűbbek Legolvasottabbak
X
Letöltés Letöltés Like1 Dislike0 Letöltés
Napi kártya
Napi kártya

Mijamoto Muszasi japán harcos és filozófus volt a 17. század elején. Az összes mérkőzésén győzött.
Sosem kereste a kényelmet és a könnyű életet, minden pillanatban fejlesztette magát. A testét és a mentális erejét is.

Élete utolsó összecsapásán, amikor már idős volt és az ellenfele erősebb volt nála... Muszasi késve érkezett és azzal is megsértette ellenfelét, hogy nem hozott rendes fegyvert, csak egy törött evezőt. Amíg az összezavarodott ellenfél a dühével volt elfoglalva, Muszasi egyetlen csapással végzett vele.
Sosem veszített.

Cikk >
Bezárás


Új kártyák: minden kedd, csütörtök és szombat.