jelentése:
- az örömbe gyakran bánat is vegyül
- a nagy vigalomnak gyakran megvan a böjtje
Az üröm egy gyomnövény, amiből egyébként az abszint nevű italt is készítették, ezen kívül arra is jó, hogy egy kis csokor távol tartja a kamrából a molyokat.
A rossz hírnevet úgy szerezte, hogy ahol jól érzi magát, ott úgy elszaporodik, hogy gyakorlatilag alig marad más növény a réten. Az állatok nem legelik le, lekaszálni nehéz, szóval csak a baj van vele.
A szólásunk viszont nem arról szól, hogy nehogy elengedd magad, mert úgyis pórul jársz, hanem legtöbbször arról, hogy ha átmulatod az éjszakát nagy örömmel, akkor másnap megérzi majd a fejed.













