Ha nem békül, majd megkékül
jelentése: nem törődöm vele, hogy haragszik-e
hadd haragudjon csak, nem törődöm a haragjával!
Ez egyszerűen egy rosszkívánság. "Aki haragszik rám, annak legyen rossz!" A "dögöljön meg"-nek a finomított mondókaszerű változatra.
vannak bővebb verziók is:
Ha haragszik, majd megbékül vagy a háta jól megkékül. =legyen halott és kéküljön meg
Ha haragszik, haragudjon sokáig, míg a fene meg nem eszi bokáig. =lépfene vagy egyéb nyavalya ölje meg, rohassza le róla a bőrt arctól a bokáig
Ha haragszik, harapja meg a hasát, s ha nem éri, nyújtogassa a nyakát = viselkedjen úgy, mint egy idióta, hiszen úgyis az, hogyha rám haragszik
mindegyik szólás azt jelenti végső soron, hogy "nincs mit törődnöm vele"













