jelentése:
- a virágok kedvelése általában gyengéd, jóságos lelkületre vall
Másik változata:
"Aki a virágot szereti, rosszlelkű nem lehet" = akinek olyan érzékeny a lelke, hogy meglátja a szépséget a törékeny virágokban, általában minden érző lélekkel jól bánik
Eredetileg egy Petőfi versből való a gondolat, Az árva lány című versből:
"Kedvelője volt a
Virágoknak anyám,
Szép intését mintha
Még most is hallanám:
"Szeresd a virágot
És ne féltsd szívedet,
Mert, ki ezt szereti,
Rosz ember nem lehet;
A virág s az erény
Két atyafi-gyermek,
Egy szívben egymással
Nem ellenkezhetnek.
Tudod, mi a virág?
A földnek jósága;
Tudod, mi a jóság?
A lélek virága."













