jelentése:
- meghalt
- nincs az élők sorában
Kizárólag tréfából vagy gúnyolódásból mondják.
Meghalt, eltemették, a föld alatt van, tehát alulról szagolja az ibolyát. (Az ibolya annyira alacsony növény, hogy ahhoz, hogy alulról szagolja meg valaki, gyakorlatilag a föld alatt kell lennie.)













