Az óra jár, senkit sem vár
jelentése:
- elmúlnak a kedvező lehetőségek, nem fognak megvárni
- elmúlik a fiatalság
- aki nem halad a korral, korszerűtlené válik
"Az idő folyton foly, meg nem eszi a moly"= aki nem fejlődik, lemarad
Eredetileg ez egy latin mondás, és költői kép, amit használ, a megszemélyesítés.
Addig kell cselekedni, tanulni, élni a lehetőségekkel, amíg lehet, amíg annak van itt az ideje, nehogy késő legyen.
A szólás leginkább arról szól, hogy addig gyűjtsd a téli tüzelőt, amíg nincs a hó alatt, mert a tél nem fogja megvárni, hogy összeszedd.













