Az orráig se lát el az ember
jelentése:
- nagyon sötét van
- nagy köd van
- rosszul lát
Ma már nehéz belehelyezkednünk abba a régi vilkágba, amikor még nem volt világítás és az ember sokszor holdvilágnál volt kénytelen botorkálni vagy amikor még a Hold sem volt az égen, akkor vaksötétben, amikor az orráig se látott.
Sötéttel kapcsolatos szólások:
Buta, mint a sötét éjszaka













