- a Hétszínvarázs2-ből -
Egy öregember amikor ment haza a mezőről, fogott egy egeret. Otthon aztán kislány lett az egérből, és amikor megnőtt, azt mondta, hogy csak a "legelébbvalóhoz" megy férjhez. Az öregember nekiindult, hogy elhozza a lánynak a egelébbvaló férjet. elment a Naphoz, hogy jöjjön, mert ő a legelébbvaló. De a Nap azt mondta, hogy a felhő elébbvaló, mert őt eltakarja. A felhő azt mondta, a szél elébbvaló, mert oda fújja, ahová akarja, de a Mátrát még ő se tudja megmozdítani, a hegy elébbvaló. A Mátra azt mondta, hogy a lábánál lakó egereket még ő sem tudja agyon nyomni. Megkereste tehát az öregember az egerek királyát és ahhoz adta feleségül a lányát, mert az volt a legelébbvaló. A lány visszaváltozott egérré és boldogan éltek.













