- a Hétszínvarázs2-ből -
Nagyapó csak üldögélt a nagy karosszékében. Jó időben a tornácon süttette magát, szeles hidegben a kályha mellett ült a szobában. A kisfiú (a mesélő) nem értette, hogy miért keresi a kedvét mindenki az öregembernek. Amikor az apukája kérdezte, hogy mi szeretne lenni, azt mondta, hogy "Nagyapó" szeretne lenni, mert nagyapó nem dolgozik, mégis mindenki a kedvét lesi. Pedig apu azt mondta, hogy "Aki nem dolgozik, ne is egyék." Ezután az apu azzal büntette a kisfiút, hogy nem terített neki ebédkor. A kisfiú elsírta magát, hogy ő még nem tud dolgozni. "– Nagyapó pedig már nem tud dolgozni" - szólt a válasz. A kisfiú szégyellte magát és bocsánatot kért Nagyapótól.













