jelentése:
- külsőleg nem lehet látni rajta,
- ránézésre nem lehet tudni róla
Általában olyan értelemben használják, hogy "nincs a homlokára írva, hogy rossz ember", nem lehet tudni róla, hogy mik a szándékai
"Senkinek sincs homlokára írva, mi lakik benne" = nem lehet az ember jellemét külseje alapján megítélni.
A szólás bibliai eredetű, a káinbélyegre utal. Miután Káin megölte a testvérét, Ábelt, Isten jelet tett a homlokára, káinbélyeget. A "megbélyegzett"kifejezés is erre utal.
Káinbélyeg kifejezésa bibliai Káin és Ábel történet













